bonus klub

BONUS KLUB

Za každý nákup v hodnotě nad 100 Kč uskutečněný v našem internetovém obchodě obdržíte bonusové body...

Provozovatel...

BETLER CZ, s.r.o.
Hornoměcholupská 663/143
109 00 Praha 10

IČO: 03315878
DIČ: CZ03315878

Tel.: +420 604 610 605

E-mail
HOT-LINE
Mapa webu

Pouze Internetový obchod
Číslo účtu RB:90807050/5500
Otevírací doba výdejního místa:

PO-PÁ: 10:00-18:00 hod
SO: 10:00-14:00 hod
Státní svátky zavřeno.


Novinky...

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách a výhodných akcích.

Zadáním registrovaného e-mailu novinky odhlásíte.

Jak vybrat vhodné matrace do postele

Jak vybrat vhodné matrace do postele?

Rozhodli jste se, že zlepšíte své spaní a narazili jste na problém, že nevíte, kterou matraci si vybrat? Na trhu totiž existuje velký výběr matrací různých druhů a nezkušený zákazník často tápe a neví, která matrace je zrovna pro něj ta nejvhodnější. Právě proto, abychom Vám usnadnili rozhodování při výběru matrace, rozhodli jsme se napsat článek ohledně výběru vhodné matrace do postele.

Podklad matrace 

Výběr matrace do postele ovlivňuje spousta faktorů. Jedním z nich je podklad, na který se matrace položí. Nejvhodnějším podkladem matrace je lamelový rošt, který zajistí dokonalé odvětrání lůžka. Na pevný lamelový rošt lze uložit jakákoliv matrace (pružinová, pěnová i latexová). Pokud máte polohovací nebo motorový rošt, nejvhodnější jsou pěnové matrace (PUR pěna, studená pěna, líná pěna, bio pěna atd.) nebo matrace latexové (neplatí pro matrace s kokosovou deskou). Pěnová matrace nebo latexová matrace se totiž dokonale přizpůsobí změnám polohy roštu. Na laťkový rošt nebo na pevný podklad (pevná deska) se nejvíce hodí matrace pružinové, které zajistí dobrou cirkulaci vzduchu v matraci. Na pevnou desku naopak není vhodné uložit matrace pěnové nebo latexové, které nemají dobré odvětrávání, hrozí tedy vznik plísní v matraci z nedokonalého odvětrání.

Váhová kategorie

Při výběru matrace do postele musíte také zohlednit svou váhu. Levnější matrace jsou obvykle z méně kvalitního materiálu, který je určen pro zatížení od 70 do 90 kg. Pokud vážíte více než 100 kg, měli byste věnovat pozornost maximálnímu zatížení matrace. Kvalitnější matrace do postele jsou určeny i pro osoby vážící 120-160 kg a umožní vám pohodlné a zdravé spaní.

Tvrdost matrace

Jsou lidé, kteří preferují měkčí matrace, jiní zase musejí spát na matraci tvrdé. Obecně se doporučuje matrace středně tvrdá, ortopedická, s více zónami tvrdosti, díky kterým se matrace přizpůsobí křivkám Vašeho těla. Čím více zón, tím lépe. Mezi nejdůležitější zóny patří změkčení v oblasti pánve, kolen či ramen, vyztužená musí být naopak v bederní oblasti.

Cena matrace

Spousta lidí investuje nemalé peníze do auta, televize, videokamery, mobilního telefonu, ale matrace za 5 000,- Kč a více jim připadá nekřesťansky drahá. Přitom v posteli tráví každý člověk 1/3 svého života a zrovna tu nejdůležitější část života, protože tělo si musí během spánku odpočinout, uvolnit se, nepracovat, jednoduše řečeno se musí znovu nabít. Matrace do postele se dá koupit za méně než 2 000,- Kč, jedná se však o matrace, které nepřinášejí tělu takový komfort, jaký by zasluhovalo. Takováto matrace se dá použít do pokojů pro hosty nebo na chatu, tedy k občasnému spaní. Je nutné si uvědomit, že matraci si kupujete na 10 let a více. Nevyplatí se na ní šetřit za každou cenu. Je nutno si dát také pozor na příliš nápadně levné matrace, jelikož se může jednat o matrace nižší kvality určené spíše pro občasné spaní. Mezi kvalitnější matrace do postele patří matrace ze studené pěny, latexu, líné pěny (termopěna, či paměťová pěna), bio pěn nebo kombinace těchto pěn či taštičkové matrace.

Potah matrace 

Matrace do postele se prodávají s nesnímatelným nebo snímatelným potahem. Výhoda snímatelného potahu spočívá ve vyšší hygieně lůžka, naše matrace mají snímatelné potahy na zip, které lze rozdělit na dvě části, což ocení každá hospodyňka při praní. Ideální je potah se zipem po celém obvodu matrace, který lze prát v pračce na teplotu 60 stupňů, tato teplota již definitivně ničí roztoče. Snímatelný potah je možné doplnit chráničem matrace. Natahuje se na rohy matrace pomocí gumiček a díky chrániči matrace si šetříte potah, protože jej nemusíte prát tak často. Existují i nepromokavé podložky na matrace vhodné zejména pro malé děti a starší lidi.

Životnost matrace

Matrace do postele mívají životnost kolem deseti let. Poté už jsou nehygienické a je třeba je vyměnit, a to i když ležely na kvalitních roštech, které zajistily odvětrávání.

Výroba na zakázku – matrace na míru

Pokud máte atypické rozměry matrace, tak nevěšte hlavu, v dnešní době jsme schopni vyrobit jakýkoliv rozměr matrace a nejenom matrace také rošty do postele, chrániče na matrace a dokonce i některé postele, jedná se o výrobu na zakázku.

Zákazník...

Uživatel nepřihlášen!

Celkem nakoupeno za: 0 Kč (s DPH)

Cenová bomba...

Anketa...

Co Vás nejvíce zajímá
(1638 hl.)

Matrace 26.9%
2774%
1487%
Postele 15.6%
1685%
1487%
1487%
1784%
Copyright © 2020 BETLER CZ, s.r.o. All rights reserved.

Aplikace pro Internetový obchod EasyShop® 3.9, SEO, © IT STUDIO s.r.o.