bonus klub

BONUS KLUB

Za každý nákup v hodnotě nad 100 Kč uskutečněný v našem internetovém obchodě obdržíte bonusové body...

Provozovatel...

BETLER CZ, s.r.o.
Hornoměcholupská 663/143
109 00 Praha 10

IČO: 03315878
DIČ: CZ03315878

Tel.: +420 604 610 605

E-mail
HOT-LINE
Mapa webu

Pouze Internetový obchod
Číslo účtu RB:90807050/5500
Otevírací doba výdejního místa:

PO-PÁ: 10:00-18:00 hod
SO: 10:00-14:00 hod
Státní svátky zavřeno.


Novinky...

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách a výhodných akcích.

Zadáním registrovaného e-mailu novinky odhlásíte.

KVALITNÍ SPÁNEK ANEB BEZ ČEHO TO NEJDE

Možná to znáte také. Když ráno zazvoní budík, máte chuť vraždit. Proklínáte celý svět, vaše nálada je na bodu mrazu. Aby ne! Probudit se s pocitem atleta, který právě doběhl maratónský závod, není nic příjemného. Celé tělo bolí, cítíte se unavení víc, než když jste si šli večer lehnout. Možná znáte i druhý extrém, kdy od čtyř hodin ráno bezcílně bloumáte bytem a ze zoufalství sledujete v televizi už i příšerně nudné záznamy z jednání Poslanecké sněmovny. Tak nebo tak, jedno je jasné – určitě jste se dobře nevyspali. Máme pro vás pár tipů a rad, jak tuhle zapeklitou situaci řešit.
 
Každý z nás v posteli stráví bezmála třetinu svého života. Kromě spaní si v ní navíc odbýváme i sem  tam nějakou tu chorobu. Přesto právě na tomhle kusu nábytku často nehorázně šetříme. Raději si do obýváku pořídíme přes půl stěny televizor, než bychom investovali nějakou tu kačku do svého zdravého spaní.
 
A že je to potřeba! Pilíř našeho těla – páteř, si totiž musíme doslova hýčkat a nevystavovat ji zbytečné zátěži. A nejen ji! Také klouby, vazy a ploténky očekávají od spánku možnost kvalitní regenerace. Pokud jim ji nedopřejeme, spláčeme nad výsledkem.
 
Myslíte si, že přeháníme? Ani nápad! Podle statistik téměř 70 procent populace trpí problémy s páteří. Jistě, zčásti je viníkem sedavý způsob našeho života, výraznou měrou se ale na tomto faktu podílejí právě nevhodné postele. Během spánku se totiž obnovuje až 90 procent všech duševních i fyzických sil. Pokud tedy tělu neumožníme pořádně odpočívat, nemůžeme od něj čekat bůhvíjaké výkony.
 
Měkká nebo tvrdá postel? Správné není ani jedno!
 
Postele často vybíráme spíš podle celkového vzhledu a ceny, než podle jejích skutečných vlastností. Přitom právě plocha, na které ležíme, je tím, co bychom měli přepečlivě zkoumat. Myslíte si, že je ideální tvrdý nebo měkký podklad? Posuďte sami:
 
Měkká postel – vytahaná drátěnka a měkoučká matrace sice z postele vytvoří působivou kolébku, zdravému spánku ale v žádném případě neprospívají. Páteř se prověsí a ploténky dostanou nežádoucí klínovitý tvar. Běžně může docházet také k blokádě pánevní oblasti, což se bolestivě projeví i na vnitřních orgánech, žaludku a břiše. Takže, tudy cesta nevede.
Tvrdá postel – ani desky a prkna sloužící jako rošt nejsou tím pravým ořechovým. Příliš tvrdá postel rovněž přetěžuje páteř a vede ke sníženému prokrvování na otlačovaných místech. Nemůže dojít k uvolnění plotének a jejich vyživování. Elasticita kloubů a vazů nemá šanci se účelně obnovovat. A výsledek? Po probuzení máte pocit, jako byste celý den házeli lopatou uhlí. Takže ani tohle není správně.
 
Správnou variantou je rošt a matrace, které dovolí ose páteře při poloze na boku zůstat v rovině, při ležení na zádech pak ve svém fyziologicky zakřiveném tvaru. Možná si teď říkáte: „To ale přece při pořízení matrace a roštu v obchodě nemůžu poznat?!“ Do jisté míry máte pravdu. Ale již při dalším čtení tohoto článku se můžete vyvarovat chybám při nákupu matrace, nebo roštu. Dokonce v dnešní době má již většina solidních firem infolinku, kam zákazník může zavolat a zjistit požadované informace. Internetový obchod www.eurobonus.cz má jako jeden z mála volání na infolinku pro  zákazníky  ZDARMA (telefonní číslo 800 880 808).    
 
Rošty jsou základ.
 
Už nejspíš máme jasno v tom, že skřípající drátěnka nebo tvrdé prkno nejsou pro naší páteř tím pravým. Mnohem lepší je tedy sáhnout po stále oblíbenějším lamelovém roštu, který se obvykle skládá z minimálně třinácti lamel. Odborníci na zdravé spaní doporučují 28 a víc lamel. Pružné lamely dokáží reagovat na zatížení konkrétních ploch postele a účelně tak udržují tělo ve správné poloze.
Další z cest, jak lamelám umožnit co nejvíce pohybu, je pohyblivé ukotvení. Ne, nebojte se, nejedná se o zfušovanou práci výrobců roštu. I tahle drobnost má svůj účel – lamely jsou měkčí.
 
To ale není zdaleka všechno. Tuhost lamel lze regulovat i pomocí posuvných pojezdů, kterými jsou některé typy roštů vybaveny. Tímto způsobem je možné nastavit tvrdost určitých míst přesně podle vlastní potřeby.
 
Matrace: Nechte nás dýchat!
 
Při výběru matrace je nutné brát v potaz jejich podklad. Pro pevný podklad je zkrátka vhodný jiný druh než pro lamelový rošt. Musíme myslet i na další aspekty, kterými je zejména váha konkrétní osoby. Matrace musí tělo pružně podpírat a minimalizovat naší námahu při obracení během spánku. Mimochodem, věděli jste, že za jednu noc až osmdesátkrát změníme polohu?
Další veledůležitou vlastností matrace je její prodyšnost. Během noci v ní totiž uvízne více než litr potu a matrace tak musí mít možnost během dne tuhle směs vody, solí, tuků a dusíkatých látek odpařit. Zajímavé je, že zatímco my na tuto nutnou potřebu našich postelí často zapomínáme, naši předkové spali bez jakýchkoliv zdravotnických znalostí o poznání hygieničtěji. Každý rok si nacpávali slamník čerstvou pružnou režnou slámou, pod slamníkem v lůžku měli příčně položená prkna, mezi kterými proudil vzduch. Na slamník pro změkčení a zateplení pokládali peřinu spodnici, kterou každý den pečlivě větrali.
S ohledem na správnou cirkulaci vzduchu proto nejsou vhodná oblíbená letiště s uzavřeným úložným prostorem. Chceme-li mít pod postelí úložné prostory, je lepší volit samostatné kontejnery, nejlépe opatřené kolečky pro snazší pohyb.
Co se týká samotných matrací, je vhodné volit výrobky se snímatelnými potahy, které čas od času jednoduše svěříme pračce. V 21.století přece nebudete spát na nevyčištěném nehygienickém výrobku! Na trhu dnes navíc běžně narazíme na potahy, které mají antimikrobiální, antistatické, antiplísňové a jiné vlastnosti. I při pravidelném praní je nicméně z hygienických důvodů vhodné matraci přibližně jednou za deset let vyměnit. Reklamy typu „Záruka na 25 let“ nepostihují skutečnost, že nestačí technicky vyřešit proležení matrace. Starší matrace se stává i útočištěm roztočů, je prosáklá potem. Tak jak se staráme o své prádlo a oděvy, je třeba starat se i o matraci.
 
Veledůležitý je polštář.
 
Ani výběr takové drobnosti, jakou pro mnohé z nás polštář je, není zrovna jednoduchý. Obvykle si můžeme vybrat z klasické varianty nebo z anatomicky tvarovaného výrobku. Anatomický polštář svou konstrukcí a volbou výplňového materiálu dovoluje hlavě zaujmout přirozenou polohu a blahodárně tak působí na krční páteř. Samozřejmě, i tady je nutné se řídit především vlastními potřebami – někdo má rád pod hlavou hodně, jiný málo.

Anatomické polštáře bývají složeny hned z několika prvků. Typický pro ně bývá jakýsi váleček, sloužící k odlehčení krčních obratlů. Plocha pro hlavu má pak vlastní, rozdílně tvarovanou plochu. Nevýhodou takových polštářů je fakt, že si je zkrátka nemůžeme „naklepat“ podle svého. Pokud si tedy třeba před spaním ještě rádi čtete nebo se z postele díváte na televizi, je dobré mít po ruce ještě jeden „klasický“ záložní polštář.

Zákazník...

Uživatel nepřihlášen!

Celkem nakoupeno za: 0 Kč (s DPH)

Cenová bomba...

Anketa...

Co Vás nejvíce zajímá
(1638 hl.)

Matrace 26.9%
2774%
1487%
Postele 15.6%
1685%
1487%
1487%
1784%
Copyright © 2020 BETLER CZ, s.r.o. All rights reserved.

Aplikace pro Internetový obchod EasyShop® 3.9, SEO, © IT STUDIO s.r.o.