bonus klub

BONUS KLUB

Za každý nákup v hodnotě nad 100 Kč uskutečněný v našem internetovém obchodě obdržíte bonusové body...

Provozovatel...

BETLER CZ, s.r.o.
Hornoměcholupská 663/143
109 00 Praha 10

IČO: 03315878
DIČ: CZ03315878

Tel.: +420 604 610 605

E-mail
HOT-LINE
Mapa webu

Pouze Internetový obchod
Číslo účtu RB:90807050/5500
Otevírací doba výdejního místa:

PO-PÁ: 10:00-18:00 hod
SO: 10:00-14:00 hod
Státní svátky zavřeno.


Novinky...

Zadejte svůj e-mail a budete informováni o novinkách a výhodných akcích.

Zadáním registrovaného e-mailu novinky odhlásíte.

MATRACE-ZÁKLADNÍ ROZDĚLENÍ

 

Matrace se dělí na pěnové, pružinové a latexové. Trendem několika posledních let v České republice je rychlý rozvoj především pěnových matrací, které patří mezi nejprodávanější. Je to díky novým technologiím a typům pěn. Mezi pěnové matrace patří matrace z PUR pěny, ze studené pěny, z líné pěny, z pěny FLEXIFOAM, z přírodních pěn – tzv. natur pěny a z pěny BULTEX a CELTEX. Velká část matrací je tvořena kombinací více pěn – jedná se o matrace sendvičové.

Matrace s polyuretanovým jádrem (PUR pěna)
Matrace do postele z polyuretanových pěn jsou základní matrace, které se často kombinují s jinými typy pěn pro zajištění většího komfortu. Matrace z běžné polyuretanové pěny jsou základní tvrdší matrace, které se díky přijatelné ceně a kvalitě hodí pro děti, mládež a také hlavně starší lidi nebo pro všechny kteří preferují tvrdší matrace. Polyuretanové matrace nabízejí širokou škálu typů od standardních tvrdších matrací až po komfortnější sendvičové matrace zkombinované i s jinými typy pěn.

Matrace ze studené pěny
Matrace ze studené pěny jsou komfortní, mají dobré ortopedické vlastnosti, velmi dobře kopírují křivky těla. Kvalitní matrace ze studené pěny jsou pěti až sedmi zónové a patří i do skupiny Zdravotních matrací. Zóny matrace zohledňují rozložení hmotnosti v jednotlivých částech a pomáhají lepšímu tvarování matrace tam, kde lidské tělo tvoří výraznější křivky (pánev, ramena apod.).

Bultexové matrace BULTEX je materiál s výjimečnou pružností a odolnosti proti deformaci. Uživatelům zajišťuje anatomické uložení těla. Materiál BULTEX byl vyroben, aby nahradil latex materiálem lehčím, vzdušnějším a kvalitnější. BULTEX opravdu zachovává vlastnosti latexu, a to především výborné ortopedické vlastnosti, navíc je lehký (výhoda při manipulaci s matrací), prodyšný (dobře odvětrává), vysoce elastický, odolný proti deformaci. Další charakteristikou materiálu BULTEX je, že nemá vlastní vůni a má antibakteriální vlastnosti, což z něj dělá materiál vhodný pro osoby trpící alergií.

Matrace z líné pěny
Líná pěna nebo také termo pěna s efektem pomalého vracení do původní polohy reaguje na teplotu lidského těla. Podle absorbovaného tepla matrace optimalizuje svoji tuhost, což zaručuje výborné přizpůsobení se matrace tělu při všech polohách ve spánku.
Matrace většinou nejsou celé vyrobené z líné pěny, lepším ortopedickým vlastnostem matrace je docíleno spíše kombinací například natur pěny nebo studené pěny a vrstvou líné pěny na ložné ploše. Takovéto matrace jsou velmi komfortní, protože kombinují vlastnosti 2 kvalitních materiálů a mají skvělé ortopedické vlastnosti a dlouhou životnost.

Matrace z NATUR pěn
Pěny NATUR jsou vyrobeny z rostlinných olejů získávaných z rostlin SÓJA, ALOE VERA a VERENDA. Tyto oleje nahrazují suroviny vyráběné z ropy, to má pozitivní dopad na ekologii, šetří se tím ekosystém a přináší více přírody do našich ložnic. Pěny NATUR jsou elastické, stabilní, mají velmi dlouhou životnost, matrace vyrobené z NATUR pěn jsou velmi pohodlné a komfortní, díky tomu patří mezi velmi oblíbené.

Matrace s pružinovým nebo taštičkovým jádrem
Pružinové nebo taštičkové matrace představují standardní kvalitu lehací plochy. Velmi dobře dýchají, lze je uložit i na neprodyšnou pevnou desku nebo do vlhčího prostředí. Matrace však velmi omezeně mění svou polohu a proto nejsou vhodné na polohovací a motorové rošty. Matrace jsou vhodné pro všechny, kteří nemají speciální požadavky na kvalitu lehací plochy. Matrace s taškovými pružinami jsou více elastičtější a proto nabízí lepší kvalitu lehací plochy než matrace pružinové.

Matrace s latexovým jádrem
Latexové (kaučukové) matrace jsou charakteristické optimální měkkostí, dobrou elasticitou a tvarovou stálostí. Latexové matrace jsou stále v oblibě díky velice dobré pružnosti, díky které jsou latexové matrace vhodné na polohovací a motorové rošty. Nevýhodou latexových matrací je jejich menší prodyšnost než u např. pružinových matrací, proto se nedoporučují ukládat na pevnou desku. Odvod vlhkosti se řeší otvory v jádru z horní i spodní strany matrace. Proto je nutný prodyšný podklad např. lamelový rošt nebo i laťkový rošt.

Zákazník...

Uživatel nepřihlášen!

Celkem nakoupeno za: 0 Kč (s DPH)

Cenová bomba...

Anketa...

Co Vás nejvíce zajímá
(1638 hl.)

Matrace 26.9%
2774%
1487%
Postele 15.6%
1685%
1487%
1487%
1784%
Copyright © 2020 BETLER CZ, s.r.o. All rights reserved.

Aplikace pro Internetový obchod EasyShop® 3.9, SEO, © IT STUDIO s.r.o.